Kurumsal

BUP Türkiye

BUP Utensili 2008 yılı Ocak ayından itibaren kendi faaliyet alanında 40 yıllık bilgi ve birikimi ile Türkiye’de BUP Kesici Takımlar San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanı ile faaliyete başlamıştır. BUP Utensili ahşap işleme endüstrisinde, dünya genelinde üretim ve satış gerçekleştirmektedir. BUP Kesici Takımlar Türkiye’de daha geniş stoklar ve daha kaliteli hizmet vermekle beraber 2008 yılı sonunda HM ve Diamond uçlu takımların bilenmesi konularında da faaliyete geçmektedir.
Firmamız 50 yıllık deneyimi ile ahşap işleme makineleri için her türlü; standart ve özel kesici takımları üretmektedir. Günümüz kesici takım üretim süreci, teknolojik tasarım ve çizim ekipmanlarından yaralanmak durumundadır. Öncelikle, kesici takımlar bilgisayar ortamında CAD ve CAD/CAM grafik tabanlı yazılımlar kullanılarak tasarlanır. Yüksek kalitede üretimi gerçekleştirecek olan numerik kontrollü makinelerde çalışabilecek kesici takımların, 3D ve grafik yazılımlar ile tasarlanması gerekir.
BUP Utensili; geleneksel ve otomatik makineler ve de CNC işlem merkezleri için HM değişebilir uçlu ve Diamond uçlu takımları çabuk teslim süreleri içinde üretir.
BUP Utensili son 20 yıl içersinde kesici takım pazarlarındaki payını oldukça yükseltmiş ve dünya genelinde bilinir bir marka haline gelmiştir. Yüksek kalite pazarlama grubu ile üretiminin %60’ını Rusya, Amerika, Kanada, Meksika, Avustralya, İskandinav ülkeleri, Türkiye, İspanya, İngiltere, Ortadoğu, Çin ve Hindistan gibi ülkelere gerçekleştirmektedir.
BUP Kesici Takımlar Türkiye’de daha geniş stoklar ve daha kaliteli hizmet vermekle beraber 2008 yılı sonunda HM ve Diamond uçlu takımların bilenmesi konularında da faaliyete geçmektedir.

Neden Biz?

Müşteri odaklılık, talep ve beklentileri üst düzeyde karşılayabilmek, mali güç ve esneklik gerektirir. Gerek müşterilerimize, gerek iş paydaşlarımıza karşı, içinde yer aldığımız projelerde çözüme ve sonuca odaklı yaklaşımlar getiririz.

 1. TASARIM VE İMALATTA DENEYİM

  Firmamızda, son teknoloji ekipmanlar kullanılarak aletler yapılmaktadır.

  • CAD ve CAD / CAM grafik yazılımı kullanılarak bilgisayarlarda tasarlanır ve çizilir.
  • 3 boyutlu tasarımlarla çalışılır. Grafik tasarımı yüksek kaliteli ürünler üretebilen kesicinin veri merkezine doğrudan aktarılır.
  • Otomatik besleyicili iki otomatik profil makinesi kullanılarak bıçaklar yapılır.
  • Makinelerimiz kenarlarını taşlayabilen, keskinleştirebilen ve HM’deki hammaddeye finisaj sağlayan dört farklı elmas tekerleğe sahiptir.
  • Böylelikle her türlü şekil verme mümkün hale gelir.
 2. KALİTE VE VERİMLİLİK

  Yüksek teknolojili makine parkurumuz ve yetenekli teknisyenlerimizle birçok farklı türde aletleri siz müşterilerimize sunuyoruz. Sürekli olarak yaptığımız kalite odaklı yatırımlar ile verimimiz ile birlikte ürün kalitesini her zamana en üst düzeyde tutmayı sağlıyoruz. Farklı alet türlerimiz;

  • Ahşap veya MDF panellerin profillenmesi için HM’de değiştirilebilir bıçaklı şekilli aletler.
  • CNC çalışma istasyonları
  • Router ve CNC tezgahlarında plastik kaplı sunta veya MDF panellerin sıkılmasında kullanılan aletler.
 3. ÜRETİM VE GELİŞTİRME

  Firmamız zamanla yerel bir şirketten hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çalışan şirkete dönüşmüştür. Bu kadar geniş ölçekte başarıyı sağlamanın sırrı üretebileceklerimizi ve sunabileceklerimizi hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırabilmemizdir.

Vizyonumuz

Ahşap işleme sektöründe başarı ve güvenilirliğimizi her yıl bir adım öteye taşıyarak sektörün lider firmalarında olan konumumuzu sürdürebilmektir.

Misyonumuz

Firmamız Ahşap Endüstrisinde ihtiyaç duyulan kaliteli ve amaca uygun ürünleri, en kısa termin süreleri içinde ve ekonomik maliyetlerle müşterilerimizin hizmetine sunmayı amaçlar.

174Temsilcilik
10Farklı Ürün Kategorisi
50Yıllık Tecrübe
Kilometre Taşlarımız

Şirketimizin Tarihçesi

2018

BUP Utensili olarak 50.yılımızı kutluyoruz.

2008

İstanbul’da şubemizin açılışı.

1998

BUP Utensili’nin Rus pazarına girişi.

1978

PESARO Genel Müdürlüğüne geçiş.

1968

BUP Utensili BATTISTELLI UMBERTO ve BERTUCCIOLI PIERO tarafından kuruldu.